سبد خرید شما خالی است.
۷ فایده شانه چوبی برای مو

۷ فایده شانه چوبی برای مو

فایده های شانه چوبی برای مو فراوانند. در واقع اگر بخواهیم یکی از بهترین و سالم‌ترین مواد طبیعی را برای تماس با مو معرفی کنیم، پاسخ همان چوب است. به همین دلیل شانه چوبی یکی از بهترین محصولات مراقبت از مو محسوب می‌شود. در این نوشته به چندین فایده جالب و مهم شانه چوبی اشاره می‌شود که سلامت و کیفیت موها را ارتقا می‌دهد.
 

درباره شانه چوبی

شانه چوبی هم برای پوست سر، هم مو و هم کره زمین مفید است! به همین دلیل خرید شانه چوبی یک راه عالی برای ایجاد یک سبک جدید از رفتار با موها است. شانه چوبی ده‌ها فایده مهم برای مو دارد و به نوعی جنس و ماده پایه تشکیل‌دهنده آن با ساختار مو سازگار است. در واقع پایه جنس و ساختار مو و پوست سر از کربن است. پایه چوب نیز دقیقا از همین ماده است. به همین دلیل سازگاری این محصول با مو و پوست سر بسیار بالا است. در نتیجه احتمال بروز آسیب به وسیله شانه چوبی نیز بسیار کمتر می‌شود.
در ضمن چوب یک ماده طبیعی است با ویژگی‌ها و خواص مواد طبیعی. مسلم است که تماس هر روز این نوع محصول و ابزار با بخش مهمی از بدن شما بدون خطر است. شانه های چوبی طبیعی، پایدار و سازگار با محیط زیست هستند و بدون هیچ گونه اثر منفی بر محیط زیست شناخته می‌شوند.
 

فواید شانه چوبی برای مو

فواید شانه چوبی فراوانند. اما مهم‌ترین این مزایا در ۷ مورد زیر قرار می‌گیرد:

1. تأمین سلامت پوست سر

تامین سلامت پوست سرشانه چوبی برای پوست سر درست مانند طب سوزنی عمل می‌کند. این محصول جریان خون را در پوست سر افزایش داده و پوست سر را ماساژ می‌دهد. ماساژ پوست سر کمک می‌کند که فعالیت‌های این بخش از بدن با روند بهتری انجام گیرد. نتیجه این تغییرات، رویش موهای سالم‌تر، ضخیم‌تر و قوی‌تر است.

2. تقویت ریشه تا نوک مو

شانه چوبی چربی طبیعی را از پوست سر گرفته و از ریشه تا نوک تار موها پخش می‌کند. موها به خوبی از این طریق تغذیه می‌شوند. این موضوع نوعی کمک به بلند شدن اندازه موها محسوب می‌شود. همچنین همانطور که گفتیم  شانه چوبی گردش جریان خون را در ناحیه پوست سر بهبود می‌بخشد. این امر باعث می‌شود که رشد موها با سرعت و کیفیت بالاتری انجام گیرد.

3. کمک به جذب مواد مغذی

شانه چوبی به جذب بهتر آهن‌ توسط فولیکول‌های مو کمک می‌کند. هرچه که فولیکول‌های مو مواد مغذی و آهن بیشتری دریافت کنند، رشد بهتری نیز خواهند داشت.

4. توزیع متعادل سبوم

بسیاری از عارضه‌های مو ناشی از توزیع نامتعادل سبوم است. شانه چوبی بر خلاف دیگر شانه‌های نامناسب موجود در بازار، سبوم را به خوبی در پوست سر و مو توزیع می‌کند. بنابراین به طور ناخودآگاه تا حدود زیادی از بروز عارضه‌های مو پیشگیری می‌شود.

5. کاهش احتمال شکستگی و ریزش مو

شانه چوبی به آرامی و با لطافت تمام از روی تار موها حرکت می‌کند. این باعث می‌شود که احتمال شکستگی و ریزش مو به میزان قابل توجهی کاهش پیدا کند.

6. کاهش شوره سر

کاهش شوره سر
شانه چوبی برخورد لطیف و بدون تنشی با پوست سر دارد. به همین دلیل استفاده از این محصول پوست سر را تحریک به ایجاد پوسته نمی‌کند. همچنین این نوع محصول کوچکترین آسیب، خراش یا زخمی بر روی پوست سر ایجاد نمی‌کند. همچنین شانه‌های غیرچوبی پوست سر را خشک کرده و آن را مستعد ایجاد شوره می‌کند. در شانه چوبی این آسیب وجود ندارد. برعکس، این محصول چربی را در پوست سر و موها توزیع کرده و اجازه نمی‌دهد که خشک شوند. بنابراین احتمال بروز شوره و پوسته سر نیز کاهش می‌یابد.

7. کاهش احتمال بروز موخوره

احتمال بروز موخوره نیز با استفاده منظم از شانه چوبی کاهش می‌یابد. شانه چوبی برخلاف بسیاری از محصولات دیگر، هیچ الکتریسیته ساکنی در موها ایجاد نمی‌کند. بنابراین ذره‌های گرد و خاک جذب تار موها نمی‌شود. در نتیجه احتمال بروز موخوره در موها به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد. در واقع الکتریسیته ساکن یکی از عوامل کلیدی موخوره محسوب می‌شود.
 

روش استفاده از شانه چوبی

برای استفاده از شانه چوبی بهتر است به نکات زیر توجه داشته باشید:

  • اگر موهای نرمال دارید، در هر روز دو بار موهایتان را با شانه چوبی شانه بزنید. اما اگر موهایتان چرب است، فقط مجازید یک بار در روز موهایتان را شانه بزنید. این کار را آرام و با لطافت انجام دهید. به خصوص اثرات مثبت شانه زدن قبل از خواب را نادیده نگیرید.

  • اگر قرار است از شانه بعد از استحمام استفاده کنید، بهتر است اجازه دهید 70 تا 80 درصد از رطوبت موها از بین رود. سپس با استفاده از یک روغن طبیعی موهای خود را تغذیه و آبرسانی کنید. حالا می‌توانید از شانه برای موهای خود استفاده کنید.

  • شانه زدن را از ریشه مو و پوست سر آغاز کنید. تماس و به نوعی ماساژ پوست سر بوسیله شانه چوبی بسیار مفید و آرامش‌بخش است.

  • پس از استفاده از شانه همه تارهای مو را از روی آن بردارید. سپس این شانه را بر روی یک سطح خشک و تمیز مانند کشوی کمد یا قفسه اتاق قرار دهید.

  • به هیچ عنوان شانه چوبی را در حمام نگه ندارید. در واقع آب و بخار آب به شدت سلامت شانه چوبی را به خطر انداخته و به مرور زمان آن را دچار پوسیدگی می‌کند.

به منظور افزایش طول عمر و ماندگاری شانه چوبی می‌توانید از روغن زیتون، روغن دانه کتان و یا روغن نارگیل استفاده کنید. با استفاده از یک پد یا مقداری پنبه چند قطره از روغن مورد نظر را بر روی همه سطوح و زوایای شانه چوبی بمالید. حالا اجازه دهید این روغن به مدت نیم ساعت بر روی شانه باقی بماند. سپس با استفاده از یک دستمال مناسب روغن اضافه را از روی شانه برداشته و آن را کاملاً خشک کنید.


نظرات تاکنون نظری ثبت نشده است. اولین نفر باشید!

مطالب پیشنهادی